Spotkanie z prof. Joanną Tokarską-Bakir

Ośrodek Badań nad Kulturami Pamięci i Katedra Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Wydziału Polonistyki UJ zapraszają na: dyskusję o nowej książce prof. Joanny Tokarskiej-Bakir Pod klątwą. Społeczny portret pogromu kieleckiego.

Rozmowę z autorką poprowadzą dr Agnieszka Dauksza i dr Maria Kobielska.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 19 marca, godz. 18.00 na Wydziale Polonistyki UJ (ul. Grodzka 64, sala 302).

Książka jest efektem wieloletniego śledztwa, które przeprowadziła prof. Tokarska-Bakir, starając się odpowiedzieć na pytania o codzienność powojennej Polski, ówczesne odczucia i nastroje, polityczne zależności i sieci społecznych powiązań mieszkańców Kielc.

Joanna Tokarska-Bakir (prof.), antropolożka kultury, pracowniczka Instytutu Slawistyki PAN, autorka książek: Legendy o krwi. Antropologia przesądu (2008), Okrzyki pogromowe. Szkice z antropologii historycznej Polski lat 1939-1946 (2012) i in.

Maria Kobielska (dr), pracowniczka Katedry Antropologii Literatury i Badań Kulturowych, współzałożycielka Ośrodka. Ostatnio opublikowała książkę Polska kultura pamięci w XXI wieku: dominanty (2016).

Agnieszka Dauksza (dr), pracowniczka Katedry Antropologii Literatury i Badań Kulturowych, autorka m.in. książek: Klub Auschwitz i inne kluby. Rwane opowieści przeżywców (2016), Afektywny modernizm. Nowoczesna literatura polska w interpretacji relacyjnej (2017).

Data opublikowania: 13.03.2018
Osoba publikująca: Sylwia Papier